

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Accuracy | 0.002 % |
| Schedule B | 8541600060 |
| Drive Level | 10 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.37531 | $3.75310 |
| 25 | $0.36754 | $9.18850 |
| 50 | $0.35993 | $17.99650 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.31925 | $95.77500 |
| 500 | $0.31290 | $156.45000 |
| 1000 | $0.29067 | $290.67000 |
| 3000 | $0.27576 | $827.28000 |
| 5000 | $0.26161 | $1308.05000 |
| 10000 | $0.25819 | $2581.90000 |
